пятница, 10 сентября 2021 г.

Інформація до Всесвітнього дня запобігання самогубствам 


Щорічно починаючи з 2003р. за ініціативою Міжнародної асоціації запобігання самогубствам (IASP) у світі 10 вересня відзначається Всесвітній день запобігання самогубствам (World Suicide Prevention Day, WSPD). Заходи проводяться за активної підтримки Всесвітньої організації охорони здоров’я (далі – ВООЗ) та під патронажем Організації Об’єднаних Націй (далі – ООН). Мета Дня – підвищити усвідомлення того, що самогубство можна запобігти.

четверг, 13 мая 2021 г.

 ➖ Якщо ваша дитина стикнулася з булінгом в школі.,

➖ якщо ваша дитина постраждала від насильства і ви не знаєте, що робити.,
➖ якщо ви підозрюєте насильстов у сім'ї своїх сусідів.,
➖ якщо ви стаєте свідком жорстокого ставлення до дитини на вулиці.,
➖ якщо ви вчитель у школі і регулярно помічаєте дивні синці у свого учня або учениці.
❗️Якщо ви сумніваєетесь або не впевнені, будь-ласка обов'язково звертайтеся до державних органів, щоб перевірити.
Або на нашу Національну гарячу лінію/ для дітей та молоді за номером:
📱 116111 або
📞 0800500225.
Ми працюємо у будні з 9.00-21.00
Та у вихідні з 10.00-18.00
Діти мають жити у безпеці!

среда, 12 мая 2021 г.


 Інформація «Про забезпечення закладів освіти відповідними контактами», служб у справах дітей, до якої дитина може звернутися особисто або з допомогою, безпосередньо в закладах освіти у вільному доступі для дітей/батьків.

1. Енергодарська міська територіальна громада.Василівського району. Черноус Олена Борисівна - начальник служби, (06139) 6 55 45, 6 57 44. Служба у справах дітей Енергодарської м/р м. Енергодар, вул. Курчатова, 11 71502. ssn@en.gov.ua 

2. Василівська міська теріторіальна громада Василівського району. Духонченко Людмила Геннадіївна – начальник служби т. (06175) 72668. Служба у справах дітей Василівської м/р м. Василівка, бульвар Центральний, 1 , 71601. vasmr@ukr.net   vasrada-ssd@ukr.net

3. Запорізька міська територіальна громада Запорізького району.Сиворакша Наталія Сергіївна – начальник служби (управління)  2243042, 2363035. Служба (управління) у справах дітей Запорізької міської ради.м. Запоріжжя, вул.. Зелінського, 3, 69001, ssd.zmr@zp.gov.ua








вторник, 4 мая 2021 г.

05 - 06 травня 2021 року долучись до акції «STOP! Булінг!» в режимі онлайн.

04 травня 2021 року відзначається Міжнародний день протидії булінгу, присвячений боротьбі з однією з найбільш поширених проблем, з якими доводиться зіштовхуватися учням, педагогам і батькам у всьому світі

Цькування з боку однолітків є однією з найбільш поширених причин суїциду серед дітей і підлітків. Організація Об'єднаних Націй визнала епідемію залякування і цькування і в 2012 році оголосила 4 травня U.N. Anti-Bullying Day. З цього часукампанію боротьби з булінгом встигли підтримати 25 країн. До них приєдналася і Україна, яка входить до 10-ти європейських країн з найвищим рівнем булінгу

Булінг це форма насильства у вигляді травлі, бойкоту, насмішок, дезінформації, псування особистих речей, фізичній розправі тощо. Це явище може мати різні форми та проявлятися у різних ситуаціях

Булінг може бути

фізичний штовхання, бійки, підніжки, нанесення тілесних ушкоджень тощо

 Кожен третій підліток в Україні ставав жертвою онлайн-булінгу, а кожен п'ятий був змушений пропускати через це шкільні заняття (за даними опитування, проведеного ЮНІСЕФ).

Під час пандемії #COVID19 підлітки почали ще більше часу проводити онлайн і стали ще більш вразливими для негативного впливу кібербулінгу.
4 травня, в Міжнародний день протидії булінгу, закликаємо батьків ще раз поговорити зі своїми дітьми про булінг та кібербулінг.
❓Що таке кібербулінг та які його прояви? Що робити, щоб зменшити ризик кібербулінгу? Як зупинити булінг стосовно дитини?
Стаття "Кібербулінг - що це та як його зупинити?". Відповіді на питання піділітків, надані експертами з соціальних мереж 👉https://uni.cf/3tpTBjz
💥 Відео курс "Про кібербулінг для підлітків". Відеокурс за участі Анни Трінчер та Насті Каменських👉 https://uni.cf/33qumDb
ЮНІСЕФ прагне допомогти подолати насильство та забезпечити умови, у яких учні почувалися б безпечно у школі та поза школою, у тому числі були б захищеними онлайн.
Брошюра "Про кібербулінг для дітей" 👉 Брошюра












среда, 28 апреля 2021 г.

Шановні педагоги, батьки та вихованці! Ознайомтесь з переліком відеоматеріалів з протидії та попередження булінгу (цькування). 

Інформація Про інформування щодо протидії булінгу (цькування).













воскресенье, 11 апреля 2021 г.

 


З 12  квітня з нагоди відзначення Всеукраїнського дня психолога стартує Тиждень психології, протягом якого ви зможете:

- ознайомитись що таке психологія та   факти про неї;

- переглянути цікаві відео;

- опрацювати особистий ресурс підтримки життєвого балансу.

Психологія – надзвичайна наука. Це наука про людську душу. Вона допомагає людині пізнавати себе, вирішувати проблеми, навчатися керувати своєю поведінкою, долати труднощі й радіти кожній хвилині життя. Психологія формувалась упродовж століть і бурхливо розвивається в сучасних умовах. Таку роль психології в людському житті в ХХ столітті передбачив один із видатних психологів Жан Піаже. Він запевняв, що в ХХІ столітті психологія стане однією з провідних наук. І це в дійсності так.



План заходів акції тижня психології в ЦДЮТ













Тиждень психології зайняв своє місце серед інших предметних тижнів, оскільки з психологією пов’язаний увесь освітній  процес. А. Макаренко писав: «Педагогіка – це майстерня, а психологія – інструмент, яким там працюють».  Тиждень із психології організовується з метою реалізації психологічного супроводу, розширення і поглиблення знань як батьків, педагогів так і вихованців з психології, розвитку в них інтересу до цієї науки, збагачення знань про внутрішній світ власної особистості та особистості інших людей, прагнення до самопізнання, розкриття творчого потенціалу здобувачів освіти, створення позитивного емоційного настрою.  Участь приймають в онлайн-тижні вихованці, педагоги і батьки. Тиждень планується завчасно, так як він потребує ретельної підготовки. До роботи залучаються практичний психолог,організаційно-масовий відділ, педагоги. 

вторник, 6 апреля 2021 г.

 


6 КВІТНЯ МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ БЕЗ КОНФЛІКТІВ
До цього дня в ЦДЮТ заплановані онлайн-заходи з розповсюдженням профілактично- просвітницької інформації практичного психолога Маргаритою Єрміною:

1.Рекомендації педагогам "Методи вирішення конфліктів у робочому колективі"
2.Розповсюдження батькам соціальних роликів через вебресурси "Битися чи не битися"
(фото 2019-2020 н.р педагоги ЦДЮТ)

Ні слова, ні думки, ні навіть вчинки наші не виражають так яскраво нас самих і наше ставлення до світу, як наші почування...

К. Д. Ушинський

 



Конфлікт – одне з найважливіших явищ в сучасному житті. Життя людини в суспільстві досить складне та сповнене протиріч, крім того всі ми різні, маємо різні наміри, інтереси та розуміння як саме треба досягати власних цілей. В процесі життя ми взаємодіємо, виходячи зі, знов таки різних, уявлень про те як треба взаємодіяти, тобто маємо зіткнення інтересів як окремих людей так і груп людей.

Поради для ефективного спілкування

 

  • Спілкування неможливе без встановлення контакту зі співрозмовником. Для цього продемонструйте співрозмовникові зацікавленість і готовність до розмови виразом обличчя і положенням тіла.
  • Слухайте активно: подавайте співрозмовникові сигнали, що ви слухаєте його уважно і намагаєтеся зрозуміти. Для цього час від часу повторюйте своїми словами найбільш важливі висловлювання співрозмовника. Робіть це з позитивною або питальною інтонацією, робіть короткі зауваження на кшталт: «так, розумію», «точно», «цікаво», «чудово».
  • Будьте спостережливими, уважно стежте за емоціями, настроєм співрозмовника.
  • Не перебивайте співрозмовника, дайте йому можливість висловити свою думку до кінця. Саме думку, а не фразу чи пропозицію.
  • Щоб співрозмовник правильно зрозумів вашу основну думку, не захоплюйтеся загальними словами або занадто довгими фразами. Що конкретніше буде висловлена ідея, то простіше іншій людині зрозуміти її.
  • Говоріть достатньо голосно і чітко (це додає вашій мові впевненості).
  • Під час розмови підтримуйте зоровий контакт зі співрозмовником, використовуйте адекватні невербальні сигнали, які можуть сказати співрозмовникові більше, ніж слова (жести, рухи, вираз обличчя, міміку тощо).


Мультфільм про дружбу



Приклади конфліктних ситуацій в мультфільмі

Корисні підкази для дітей "Битися чи не битися"







вторник, 9 февраля 2021 г.

 9 лютого 2021 року у світі відзначається День безпечного Інтернету під гаслом “Разом для найкращого Інтернету”.


За ініціативою європейських некомерційних організацій European SchoolNet та Insafe Захід запроваджено День безпечного Інтернету (англ. Safer Internet Day), який з 2004 року відзначається у вівторок другого тижня лютого.

Наказ ЦДЮТ про проведення Дня безпечного інтернету

Метою Дня безпеки в Інтернеті є поширення знань про безпечне, відповідальне і позитивне використання цифрових технологій для дітей та молоді.

Цього дня в багатьох країнах світу обговорюються:

–         шляхи безпечного використання молоддю Інтернету,

–         питання інтернет-етики,

–         загрози протизаконного контенту.

    День безпечного Інтернету має на меті досягнення об’єднання зусиль держави, бізнесу і громадськості для популяризації механізмів безпечної роботи в мережі, перш за все серед дітей та молоді.

       Ця подія дозволяє зробити акцент на позитивному використанні технологій і вивчити роль, яку ми всі граємо в цілях сприяння створенню кращого і більш безпечної онлайн-спільноти. Воно служить закликом для молодих людей, батьків, вихователів, вчителів, соціальних працівників, співробітників правоохоронних органів, підприємств, політиків і широких верств суспільства, щоб об’єднатися з метою сприяння та створення найбільш позитивного і кращого інтернету.

понедельник, 4 января 2021 г.

 ПАМ’ЯТКА

для дітей та батьків на зимові канікули

УЧЕНЬ! БЕРЕЖИ СЕБЕ!



  1. Постійно дотримуйся правил дорожнього руху. Ніколи не порушуй їх, це небезпечно для життя. Переходь вулицю тільки у відведених місцях. Не влаштовуй ігри на проїжджій частині вулиці. Правильно користуйся міським транспортом.
  2. Не грайся сірниками та іншими легкозаймистими предметами. Будь обережний з газом. Не вмикай його без дозволу батьків та без потреби.
  3. Не прикрашай ялинку ватою, паперовими іграшками. Не запалюй бенгальські вогні, свічки, петарди.
  4. Не чіпай невідомі тобі предмети. При виявленні вибухонебезпечних предметів, повідом дорослих.
  5. Будь обережний з електроприладами. Не вмикай їх без дорослих. Не торкайся оголених проводів.
  6. Не чіпай бездомних кішок та собак. Спілкування з ними призводить до нещасних випадків.
  7. Не ходи на водоймища. Тонкий лід – це небезпечно для життя.
  8. Не заходь у ліфт з незнайомими людьми.
  9. Будь обережний під час катання на санчатах, лижах, ковзанах. Не гуляйте довго під час сильних морозів.

Любий друже, дбай про своє здоров’я та життя!

ШАНОВНІ БАТЬКИ!

  1. Не залишайте дітей без догляду. Знайте, де і з ким бувають Ваші діти, чим вони займаються.
  2. Випускаючи дитину на прогулянку, нагадуйте їй про правила дорожнього руху, не дозволяйте купляти петарди, запалювати бенгальські вогні.
  3. Не залишайте колючі, ріжучі предмети та сірники у легкодоступному для дітей місці.
  4. Не допускайте переохолодження дитини. Постійно нагадуйте про правила власної безпеки.

Шановні батьки, дбайте про здоров’я та життя Вашої дитини!

Бажаємо гарних канікул!!!